Na jedno z najmodernejších CT na Slovensku sa nečaká,

vyšetria vás do 3 dní

Za CT vyšetrením v Bánovciach nad Bebravou chodia pacienti nielen z regiónu, ale z celého Slovenska, už vyše roka. Kompletne zmodernizované pracovisko s novým CT prístrojom otvorili vlani v júni a odvtedy sa stalo neodmysliteľnou súčasťou nemocnice. Hoci ide o jeden z najvýznamnejších modernizačných projektov v bánovskej nemocnici, zďaleka nebol jediný. Len za posledné 2 roky sa tu realizovali desiatky projektov za niekoľko stoviek tisíc eur.

Na jednom z najmodernejších CT pracovísk na Slovensku môžu pacienti okrem štandardných CT vyšetrení absolvovať aj miniintervenčné zákroky - periradikulárnu terapiu a v rámci nej tiež ozónoterapiu.

Dnes už si ani nevieme predstaviť, ako sme bez tohto pracoviska fungovali – lekárom nielen z nemocnice, ale z celého regiónu, je veľmi nápomocné pri rýchlej diagnostike. Pýšime sa jedným z najmodernejších a najpokrokovejších CT prístrojov, ale aj krátkymi čakacími lehotami na vyšetrenie. Pacienti si veľmi chvália aj pekné moderné priestory a ústretový personál pracoviska,“ zhodnotila po roku činnosť CT pracoviska riaditeľka bánovskej nemocnice Mina Bobocká.

Čakacia lehota na vyšetrenie sa v súčasnosti pohybuje v rozmedzí do 3 pracovných dní. „Za rok prevádzky sme počítačovou tomografiou vyšetrili takmer 2 200 pacientov, pričom najčastejšie išlo o CT brušnej dutiny a hrudníka,“ dodala.

V bánovskej nemocnici sa však za posledné 2 roky zmodernizovalo omnoho viac. Najnovšie začiatkom septembra spustili prevádzku moderného Centra pre liečbu pohybového aparátu. Ide o komplexné pracovisko, v rámci ktorého ordinuje tím skúsených lekárov – ortopédov a traumatológa. Pre jeho vybudovanie sa nemocnica rozhodla najmä z dôvodu neustále rastúceho počtu pacientov s ochoreniami pohybového aparátu. Práve týmto pacientom pomáha aj nový nanoartroskop, ktorý do výbavy nemocnice pribudol len vlani a výrazne urýchľuje diagnostický proces ochorení pohybového aparátu.

Aktuálne je v plnom prúde budovanie relaxačnej zóny. Nový priestor pred nemocnicou spríjemní pobyt hospitalizovaným pacientom a návštevníkom ponúkne miesto na oddych.

Aj letné mesiace využila nemocnica na modernizáciu. Počas dovoleniek a zníženého náporu pacientov rekonštruovali kyslíkovú stanicu na nádvorí a komplexnou rekonštrukciou prešli toalety na prvom a druhom poschodí. „Výsledkom budú moderné priestory zodpovedajúce štandardom 21. storočia,“ priblížil Vladimír Záborský, vedúci oddelenia technických a hospodárskych činností Nemocnice AGEL Bánovce.

TOP investície v nemocnici AGEL Bánovce za posledné 2 roky

1. Rekonštrukcia CT pracoviska – 614 000 eur

2. Nákup nového CT prístroja – 427 000 eur

3. Nákup USG prístroja – 111 000 eur