Najväčšia dopravná zdravotná služba na Slovensku:

Denne prevezú až 1500 pacientov

Okrem nemocníc či špecializovaných centier je významným článkom v sieti AGEL aj zabezpečovanie dopravnej zdravotnej služby. AGEL Merea je po vlaňajšej fúzii spoločností Merea a AGEL najväčším poskytovateľom dopravnej zdravotnej služby na Slovensku.

„Všade vo svete je dopravná zdravotná služba neoddeliteľnou súčasťou zdravotnej starostlivosti, hlavne v kontexte dobre zorganizovanej siete nemocníc a následnej diverzifikácie zdravotníckych výkonov,“ hovorí generálny riaditeľ AGEL Merea Ernest Caban. Vozidlá spoločnosti zabezpečujú prepravu 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom špičkovo vybaveného vozového parku, efektívneho profesionálneho dispečingu a skúsených vodičov.

AGEL Merea má aktuálne 23 staníc dopravnej zdravotnej služby a flotilu 174 ambulancií. Za deväť mesiacov roku 2024 spoločnosť prepravila celkovo 258 401 pacientov, čo je v priemere na každý pracovný deň 1 538 pacientov! K tomu, ich call centrum a dispečing vybavili 203 881 telefonátov, čo je v priemere 1 213 hovorov denne.

Nemáte prevoz sanitkou predpísaný vaším lekárom, prepravou bežným spôsobom by mohlo byť ohrozené vaše zdravie, alebo chcete prepravu v súkromí? AGEL Merea vám zabezpečí individuálny súkromný prevoz. Napriek tomu, že ide o komerčnú službu, ktorá nie je hradená z verejného zdravotného poistenia, získala si veľmi veľkú pozitívnu spätnú väzbu. Klient má teda na výber - prevoz hradený poisťovňou alebo individuálny súkromný prevoz s vyšším štandardom.

Hoci „core businessom“ spoločnosti je dopravná zdravotná služba, ďalšou významnou činnosťou spoločnosti je vzdelávanie laickej a odbornej verejnosti. Edukačné a tréningové centrum sa venuje sústavnému vzdelávaniu zdravotníckych pracovníkov formou študijného programu Neodkladná podpora životných funkcií pre odbornú verejnosť a tiež kurzov prvej pomoci pre odbornú a laickú verejnosť. Viac ako 20 členný tím zložený z regionálnych manažérov a profesionálne vyškolených inštruktorov preškolil len v tomto roku tisíce záujemcov z radov verejnosti, stovky zdravotníkov a desiatky nových inštruktorov. Vďaka Edukačnému a tréningovému centru AGEL Merea tiež pribudlo 86 prístrojov AED (automatický externý defibrilátor) po celom Slovensku.

„Personal care“ je najmladším projektom spoločnosti AGEL Merea. Ide o sprostredkovanie nadštandardnej zdravotnej starostlivosti na komerčnej báze. K dispozícii je pre klientov niekoľko programov – od jednorazových až po komplexnú celoročnú starostlivosť 24/7, kde je klientovi k dispozícii prostredníctvom dispečingu zdravotnícky pracovník. „Tento projekt má veľkú budúcnosť,“ dodal generálny riaditeľ Ernest Caban.